Gargždai

+370 (618) 82 632

/
Klaipėda

+370 (618) 82 632

Vilnius

+370 (615) 31 189

/
Kaunas

+370 (640) 19 611

Šiauliai

+370 (657) 09 060

/
Panevėžys

+370 (657) 09 060

Bituminės čerpės Shinglas
Užklausimo forma nuo
Stogų dangos » Šlaitiniai stogai

Šlaitiniai stogai

Stogas - kiekvieno pastato architektūros dalis. Jis atlieka vizualinę, hidroizoliacinę, termoizoliacinę funkciją. Šlaitinį stogą sudaro: medinės gegnių konstrukcijos, hidroizoliacija, stogo apšiltinimo medžiagos , vėdinimas, lietaus nuvedimo sistema , pasirinkta stogo danga bei kiti priedai stogui .  Mūsų siūlomos šlaitinio stogo dangos: bituminės čerpės , keraminės čerpės , betoninės čerpės , plieniniai stogai , beasbestinis šiferis .

Medinės stogo konstrukcijos sudaro pasvirusias plokštumas - tai stogo šlaitai. Dėl šios priežasties šlaitinis stogas įgavo savo pavadinimą. Viršutinė stogo dalis padengta pasirinkta stogo danga, kurios apsaugo nuo atmosferos reiškinių visą pastato konstrukciją.

Išskiriami šlaitinių stogų tipai:

 1. Vienašlaitis stogas – tai paprasčiausia šlaitinio stogo konstrukcija. Vienašlaitį stogą sudaro tik viena stogo plokštuma. Šio tipo stogai paplitę modernioje architektūroje.
 2. Dvišlaitis stogas -  tradiciniai stogai, dažniausiai sutinkami mūsų šalyje. Tai trikampio tipo stogas iš dviejų plokštumų. Dvišlaičio stogo viršus sujungtas kraigu. Šlaitai remiasi ant atraminių sienų, o galuose dažniausiai montuojami langai, balkonai patalpų apšvietimui.
 3. Dvišlaitis mansardinis stogas - mansardinis stogas tai dvišlaitis laužytas stogas. Tokio stogo kiekvienas šlaitas yra padalintas į dvi plokštumas ir sumontuotas su skirtingu nuolydžiu. Tokio tipo stogai padeda išnaudoti mansardos erdvę.
 4. Trišlaitis stogas – sudarytas yra  iš trijų plokštumų. Trišlaičio stogo dvi plokštumos savo forma panašios trapeciją, o  viena trikampė plokštuma. Tokio tipo stogai naudojami įrenginėjant žiemos sodus ar terasas.
 5. Piramidės formos stogas – trikampio formos šlaitai sueinantys viename taške, dažniausiai būna keturšlaitis stogas. Šie stogai pasirenkami statant kvadrato formos pastatus.
 6. Susikertantis stogas – Tai sujungti keli dvišlaičiai stogai, suteikiantys pastatui išskirtinę išvaizdą. Tokio tipo stogai gali kirstis sudarydami X ir L raidės formas.
 7. Rečiau sutinkamos šlaitinių stogų rūšys: Valminis stogas, pusiauvalminis stogas, kupolo formos stogas, daugiašlaitis stogas.

Šlaitinių stogų nuolydis pagal pasirinktą stogo dangą:

 • Bituminėms  čerpelėms - rekomenduojamas minimalus nuolydis 12 laipsnių;
 • Plieninės dangos  - rekomenduojamas minimalus nuolydis 7 laipsniai;
 • Beasbestinės dangos – rekomenduojamas minimalus nuolydis 12 laipsnių;
 • Betoninių čerpių – rekomenduojamas minimalus nuolydis 14 laipsnių;
 • Keramikinių čerpių – rekomenduojamas minimalus nuolydis 16-18 laipsnių.

Šlaitiniai  stogai dėl daugybės savo techninių  privalumų nukonkuruoja plokščius stogus. Vieniems šlaitiniai stogai  labiau patinka dėl estetinės išvaizdos, kitiems – dėl pranykstančios nesandarumo rizikos. Prieš pasirenkant stogo tipą rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais apie siūlomas stogo dangas šlaitiniams stogams.